Niçin Buton Rozet?

NİÇİN BUTON ROZET?
Öğrencinin ders içerisinde ya da ders dışında yaptığı olumlu bir davranışı pekiştirmek amacıyla pek çok yol kullanılabilir. Bu bazen bir güler yüz göstermek iken bazen de yarışmada kazanacağı yurtdışı seyahati gibi daha büyük bütçeli şeyler olabilir.
Verilen ödülün ekonomik değerinin yüksek olması bazen pekiştirilecek davranışa değil ödülün kendisine odaklanılmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı ekonomik olarak düşük değerde, tasarım ve estetik olarak çocuğun ilgisini çekebilecek düzeyde ürünlerin eğitimde kullanımı daha isabetli olmaktadır. Promosyon ürünleri bu açıdan en güzel malzemeler grubunu oluşturmaktadır.
Verilecek olan şeyin öğretmen için kolay erişilebilir olması ve kısa sürede eline ulaşması da önemlidir.
Ödüle değil davranışa odaklanmasını sağlayacak motivasyon ürünleri kullanımı eğitimde olumlu sonuçlar doğurmaktadır.
Ödüllendirme, çocuğun hem derse ve konuya hem de ödülü veren kişiye olan ilgisini, sevgisini artırmaktadır.KULLANIM DETAYLARI
Yakaya, çantaya ve iğnelenebilecek her yere takılabilir.

Pek çok kullanım alanı vardır;
1-Öğrenciye hediye edilmesi
2-Öğrenciye bir süreliğine verilmesi
3-Kampanya, toplum hizmeti, ödev ve projelerde kullanımı
4-Gezilerde kullanımı
5-Çıkartma(sticker) ile beraber kullanımı
6-Görevliler için, (öğretmen, öğrenci, program sorumlusu)
7-Okul arması
8-Öğretmen/öğrenci yaka kartı
9-Öğrenci kulüpleri

1-Öğrenciye hediye edilmesi : Ödüllendirmenin öğrenci için gerekli olduğu bir anda ( düzenli veya düzensiz; önceden haber verilerek yada verilmeden) öğrenciye hediye edilir veya bir süreliğine takması için verilir. Hayvansever rozeti ile sevgi eğitimi, temiz ve düzenli ile temizlik eğitimi, gülen yüz ile sosyalleşme eğitimi desteklenebilir.kitapkurdu ile kitap okuması teşvik edilebilirken 30 çeşit farklı tasarım daha pek çok davranış pekiştirmede ve değer eğitiminde kullanılabilir.
2-Öğrenciye bir süreliğine verilmesi : Düzenli ödev yapımı, kılı kıyafet düzeni, temizlik, derse katılım, değerler eğitimi vb. Pek çok konuda öğrenci motivasyonunu artırmak için.
3-Kampanya, toplum hizmeti, ödev ve projelerde kullanımı : okul içi ve dışı kampanyalara katılan öğrencilere farklılık katmak ve özel bir projeye katılımın göstergesi olarak.
Çevre, Kızılay kan bağışı kampanyası, spor takımı, geri dönüşüm ekibi, çöp avcıları,
Grup ödevlerinde araştırma, sunum vb. İçin
Oryantiring gibi çalışmalar da istasyonlarda
İzcilik çalışmalarında ezberlediği marşlar, sergilediği gösteriler, katıldığı kamplar, obaların belli edilmesi çalışmalarında kullanılabilir.4-Gezilerde kullanımı : gezilerde üzerine okul logosu ve iletişim bilgileri yazılarak hem öğrencinin kolay tesbiti hem de kaybolması durumunda iletişim için, hem de kurumsallık, TKY gibi çalışmalarda kullanılabilecek en uygun fiyatlı ve defalarca kullanılabilecek bir üründür.
5-Çıkartma(sticker) ile beraber kullanımı: Tane aferin stickeri alan öğrenciye aferin rozeti verilebilir.
Ödev kontrolünde, ezber takibinde, ders içi katılımda, vb, pek çok konuda teşvik etmek için kullanılabilir.
6-Görevliler için, (öğretmen, öğrenci, program sorumlusu): sınıf başkanı, nöbetçi öğrenci, sınıf başkan yardımcısı, nöbetçi öğretmen
7-Okul arması : okul arması olarak hem şık hem de kullanışlı bir tasarımdır.yıkanma gerektirmez, kaybolursa uygun fiyatından dolayı temini rahattır.
8-Öğretmen/öğrenci yaka kartı: öğretmen ve öğrenciler için isim, sınıf branş yazılabilir. Okul bittiğinde hatıra olarak saklanabilir.
9-Öğrenci kulüpleri : lise yada üniversite öğrenci kulüp projelerinde kullanılabilir.

YAYGINLIK
Türkiye ‘nin 40 a yakın ilinde, onlarca okulda, yüzlerce eğitimci tarafından halen kullanılmaktadır.
Farklı derslerde 40 üzerindeki tasarım ile tüm derslerde kullanılabilecek pek çok tasarım mevcuttur. Her tasarımın sayfasında önerilen durum, ders ve belirli gün ve haftalar mevcuttur.
Program sonrası hatıra olarak saklanması çok kolaydır. Sene sonu, mezuniyet, tayin ile giden öğretmen vb hatıra amaçlı; Tiyatro gösterisi, şiir dinletisi, Bayram program sorumluluğu gibi çalışmalarda sonra sertifika gibi ancak daha çocuk dilinde bir hatıra.

23.03.2015

Anasayfa | İletişim --------- Tel : +90 (216) 640 10 55 - danismanlikoncu@gmail.com 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.